Wraz z wrocławskimi przedsiębiorcami z ul. Gazowej i Trzebnickiej protestowaliśmy przeciwko gigantycznym podwyżkom czynszów, z których Orlen zrobił im koszmarny, świąteczny prezent!


Podwyżka czynszu o nawet 500% lub alternatywnie 30 dni na opuszczenie lokali, to dla wielu z tych firm wyrok śmierci - konieczność zwolnienia pracowników, zamknięcia biznesów, a w konsekwencji utrata środków do życia.


Sytuacja jest tym bardziej bulwersująca, że najemnicy musieli zainwestować ogromne środki w remont zdewastowanych, pozbawionych toalet i prądu lokali. Na prośbę o spotkanie i mediacje Orlen nie zareagował.


To skandal i działania łupieżcze, aby jedną decyzją prezesa państwowej firmy pozbawiać ciężko pracujących ludzi dobytku ich całego życia!


Skierowałem w tej sprawie interpelację do Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina, a także interwencje do prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka, Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców Adama Abramowicza, a także Rzecznika Praw Obywatelskich dr Marcina Wiącka.


Nie pozwolę, aby w imię podbijania wyników finansowych zniszczone zostało ponad 70 małych firm i miejsc pracy kilkuset wrocławianek i wrocławian!